«Хлопчик-вискочка», або чому директор КП «Плесо» хоче незаконно зайняти посаду в Департаменті Київської міської ради

«Хлопчик-вискочка», або чому директор КП «Плесо» хоче незаконно зайняти посаду в Департаменті Київської міської ради

Посаду заступника директора Департаменту  — начальника управління торгівлі та побуту Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради може зайняти гендиректор комунального підприємства з охорони, утриманню та експлуатації земель водного фонду Києва «Плесо».

Всього на конкурс подалось 7 кандидатів, але чомусь саме Пікалов, який був другий за рейтингом, усіма методами намагається вибороти «ласу» посаду в КМДА.

Хто такий Денис Пікалов?

Уродженець Одеси, який до зайняття теперішньої посади на початку 2015 року працював помічником народного депутата від БПП (за квотою «УДАРу») Оксани Продан. У 2012 році Пікалов навіть балотувався до Верховної Ради України від «УДАРу», але оскільки займав лише непрохідне 66 місце, депутатський мандат не отримав. Цікаво, що в політику прийшов він з журналістики: працював в одеських газетах «Південь» (головним редактором цього видання раніше був екс-депутат від «УДАРу» Володимир Курінний), «Тиждень в Одесі» та інформаційному агенстві «Міст Одеса».

«Проштовхнули» Пікалова акуратно під шумок, що попередній начальник комунального підприємства замішаний в корупційних схемах і фінансових махінаціях. По-перше, ЗМІ нагадували про нелегальні МАФи, якими були забиті Прибережні зони, по-друге, тендери проводилися непрозоро. Також писали, що КП виплачувало зарплати цілої армії мертвих душ, на підприємстві числилося дев’ять заступників директора з окладами 8-9 тис. грн., а підприємство звинуватили у «втраті» техобладнання вартістю 400 тис. грн.

 

На кого ж поміняли ?

Денис Пікалов пішов ще далі. Комунальному підприємству «Плесо», який він очолює, було надано у користування земельну ділянку площею 8.0859 га у водоохоронній зоні Гідропарку в м. Києві, де самовільно розпочали котеджне будівництво. У липні минулого року працівниками КП в ході проведення санітарної вирубки зелених насаджень були вчинені самоправні дії всупереч встановленому законом порядку, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, чим була заподіяна шкода інтересам громадян та держави.

Також, на території пам’ятки ландшафту місцевого значення Пікалов дав дозвіл на самовільне зайняття земельної ділянки громадянину, а саме – на Трухановому острові, 25, пляж «Центральний». У листопаді минулого року службові особи «Плесо», зловживаючи своїми службовим становищем, за результатами проведення конкурсних торгів, в порушення Закону України «Про публічні закупівлі», акцептували пропозицію ТОВ «Ріальто» на виконання проектних робіт за завищеною ціною, чим сприяли розтраті державних коштів.

Тож виходить, що новий керівник комунального підприємства нічим не кращий за попереднього, більш того, також претендує на звільнення, оскільки не тільки змагається за першість по кількості витівок, але і за ступенем їх тяжкості. У період з початку 2016 року по теперішній час відносно посадових осіб КП «Плесо», співробітники поліції та прокуратури відкрили п’ять кримінальних проваджень, по одному з них матеріали направлені до суду та пред’явлена підозра (те саме самовільне захоплення земельної ділянки на території Труханового острова , яке відбулося за згодою директора КП» Плесо» Пікалова). Чотири інших кримінальних провадження відкриті відносно посадових осіб  КП «Плесо». (ст. 356 ККУ  ст. 364 ККУ від 08.2016  ст. 191 ККУ від 01.2017  ст. 356 від 08.2016  ст. 197 ККУ).

21 липня цього року виконавчий орган Київської міської ради розпочав проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» стосовно Дениса Пікалова – другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади заступника директора Департаменту – начальника управління торгівлі та побуту Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради. Спецперевірку Пікалов проходить і в інших контролюючих та правоохоронних органах.

Тож як така «незаплямована» персона може займати таку відповідальну посаду в КМДА? Чому президентська політична сила відкрито лобіює зайняття посад тільки своїми людьми із сумнівною репутацією? Адже сьогоднішня брудна боротьба за крісло знову організована представниками БПП.

Чому людина, якій довірили займатися київськими пляжами, в яких, до речі, заборонено купатися, адже вони визнані КП «Плесо» непридатними (цікаво, це зроблено для того, аби люди ходили купатися тільки у приватні пляжі та басейни) на сьогодні хоче контролювати торгівлю та побут?

Можливо саме через таку настирливу діяльність Пікалову і спалили автомобіль у лютому минулого року (хоча ходять слухи, що це він зробив особисто, аби відвернути увагу від своїх брудних справ)?

На цьому «фанати» діяльності очільника «Плесо» не зупинилися: у листопаді двоє невідомих побили його металевими дубинками, в результаті чого Пікалов отримав гематоми та травму коліна.

Чекаємо на результати перевірки відносно «псевдо» переможця конкурсу…

По материалам antikor.com.ua