Пригожинська «фабрика тролів» судиться з Фейсбуком за блокування

Агентство, яке пов’язується з кухарем президента країни-агресора Владіміра Путіна Пригожиним і його "фабрикою тролів", вирішило судитися з Facebook через блокування

Російське "Федеральне агентство новин" (РІА ФАН) 20 листопада подало до федерального суду Каліфорнії судовий позов проти компанії Facebook. Агентство вимагає відновити свій аккаунт в соцмережі, заблокований в квітні, передає newsru.com.

РІА ФАН і його єдиний акціонер Євген Зубарєв називають свою діяльність правомірною і, зокрема, вимагають відшкодування збитку, передає Reuters.

У позові йдеться, що ФАН є "незалежним і легітимним" інформаційним агентством, що публікує повідомлення, що представляють інтерес для громадськості. Facebook фактично діяла як структура уряду, порушивши право компанії на свободу слова, стверджує агентство і називає видалення облікового запису дискримінацією за національною ознакою.

ФАН розташовується в одній будівлі з Агентством інтернет-досліджень, відомому як "фабрика тролів", а у виданні працює Олена Хусяйнова — росіянка, яку США в жовтні звинуватили в спробі вплинути на вибори в Конгрес. Хусяйнова значиться головним бухгалтером ФАН з серпня 2016 року.

У позові агентства говориться, що Хусяйнова лише веде бухгалтерський облік і що у неї немає повноважень впливати на публікуються агентством матеріали.

На початку квітня соціальна мережа Facebook заблокувала понад 270 сторінок і акаунтів, якими керувало "Агентство інтернет-досліджень". "Більшість наших дій проти агентства на даний момент були спрямовані на те, щоб не допустити втручання в закордонні вибори", — пояснив свої дії засновник соцмережі Марк Цукерберг. Тоді ж в Facebook  заблокувала і сторінку ФАН.

Директор служби безпеки Facebook Алекс Стамос пояснював, що "фабрика тролів" "неодноразово використовувала складні мережі фальшивих облікових записів для обману і маніпуляцій користувачів Facebook, в тому числі до, під час і після президентських виборів в США в 2016 році". Зазначалося, що 95% сторінок, якими завідувало Агентство інтернет-досліджень, велися російською мовою і були, відповідно, орієнтовані на російськомовних громадян в різних країнах світу.

ТОВ "Агентство інтернет-досліджень" є одним з юридичних осіб, під яким, як повідомлялося, діє російська "фабрика тролів" путінського кухаря Євгенія Пригожина. При цьому ФАН вважається центральним ЗМІ інтернет-холдингу Пригожина, якого влада США визнала організатором "фабрики тролів", ввівши проти нього в березні персональні санкції.

«Аргумент»