«Укрреставрація» збудує Меморіал Небесної Сотні за 149 мільйонів

 
 

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності 20 листопада за результатами тендеру повідомив про намір укласти угоду з ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-Реставрація» про будівельні роботи на 148,81 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.

До жовтня 2019 року за проектом переможниць архітектурного конкурсу Ірини Волинець і Марії Процик вартістю 4,23 млн грн. мають реконструювати алею Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до будинків 3-5 на алеї Героїв Небесної Сотні з облаштуванням пішохідної зони, благоустроєм та озелененням території. Перед цим знесуть і пересадять низку дерев, перенесуть капличку і хрест. Гарантійний строк становить десять років.

За підсумковою відомістю ресурсів без ПДВ і доставки, найбільшу суму близько 37,03 млн грн. буде відведено на різні вироби з граніту White Mount Airy. Цей вид видобуває американська компанія «North Carolina Granite Corporation» у місті Маунт-Ері в Північній Кароліні. Він використаний на Меморіалі Другої світової війни та Арлінгтонському Меморіальному мосту у Вашингтоні, Меморіалі братів Райт у Північній Кароліні тощо.

Зокрема горизонтальні меморіальні плити 1200х1000х150 мм придбають по 38 тис грн./кв. м, а вертикальні меморіальні плити 1200х1800х750х150 мм – по 50 тис грн./кв. м.

У відкритих джерелах немає даних про ринкові ціни граніту White Mount Airy.

Ще 9,14 млн грн. піде на сто дрібнолистих лип Tilia cordata «Bochlie» SOL 6 XV MDВ50-60 із Нідерландів по 91 тис грн./шт.

Боларди обійдуться у 7,77 млн грн.: модель J275F Statik коштує по 107 тис грн./шт., а модель JH 275 HA K2 H800 – по 288 тис грн./шт.

Ціни звичайних будівельних матеріалів відповідають ринку та іншим тендерам.

Ціна угоди на 3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 154,19 млн грн.

За вимогами тендерної документації, учасники повинні були мати не менше ста кваліфікованих працівників та аналогічний договір щодо будівельних роботи та/або реконструкції, що включають роботи з благоустрою та озеленення території.

Нині переможцем ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-Реставрація» володіє і керує киянин Василь Гайдей, який до того був лише директором. Раніше фірму було записано на ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича компанія «Україна-Реставрація», яке донині належить ТОВ «Спеціальне науково-реставраційне проектно-будівельно-виробниче підприємство «Україна-Реставрація» Заслуженого будівельника України та Героя України Миколи Орленка. Останніми двома фірмами керує Олександр Лонський.

Ще Василь Гайдей керує ПрАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектно-будівельно-виробниче акціонерне товариство «Україна-Реставрація» Олександра Лонського.

Усі перераховані фірми зі схожими назвами входять у корпорацію «Укрреставрація».

Загалом із 2013 року переможець отримав державних підрядів на 81,90 млн грн.